Uzdrawianie praniczne

 „Uzdrawianie praniczne  jest starożytną nauką i sztuką stosującą pranę czyli ki/chi lub inaczej energię życiową do leczenia ciała fizycznego„    

Choa Kok Sui

 

 Uzdrawianie praniczne to wysoko rozwinięty system medycyny energetycznej opracowanej przez Mistrza Choa Kok Sui.  Działa ono jak potężny katalizator, przyspiesza proces uzdrawiania poprzez podniesienie naturalnej witalnej siły życia. Uzdrowiciel Energią Praniczną nie dotyka ciała osoby, więc uzdrawianie praniczne można nazwać techniką bezdotykową i co za tym idzie nieinwazyjną. Uzdrowiciel pracuje na ciele energetycznym, a nie fizycznym.  Uzdrawianie praniczne bazuje na zasadzie, że ciało każdej istoty żywej dąży do samouzdrowienia oraz że proces ten można umożliwić, wspomóc czy przyspieszyć poprzez zwiększenie ilości prany w miejscach chorych lub/oraz w całym jej ciele.

Czym jest Prana? Prana to energia życiowa przenikająca Wszechświat. Słowo Prana pochodzi  z sanskrytu i oznacza  uniwersalną energię, która jest energią życia, bez której istnienie ciała nie jest możliwe. W języku chińskim tłumaczy się Pranę jako Chi, w japońskim Ki, w Greckim Pneuma, w polinezyjskim Mana. A w Starym Testamencie, po hebrajsku, nazywana  jest Ruah  albo oddech życia.  Jej główne źródła znajdują się : w świetle słonecznym, w powietrzu oraz w ziemi, a także w jak najmniej przetworzonym pożywieniu.  Zmniejszona ilość prany w naszym otoczeniu np. podczas pochmurnych dni może skutkować osłabieniem i zwiększoną podatnością na infekcje a także spadkami nastroju. Zatory lub niedobory prany w ciele eterycznym skutkują z czasem różnego rodzaju chorobami ciała fizycznego. 

Uzdrawianie praniczne polega w skrócie na :

→ Przebadaniu/przeskanowaniu aury pacjenta

→ Oczyszczeniu/wymieceniu starej, zanieczyszczonej czy chorobotwórczej energii

→ Napełnieniu ciała energetycznego świeżą praną

 

Uzdrawianie praniczne  uczy sposobu życia zgodnego z prawami miłości, duchowości, karmy i natury.