Regresing

Regresing®– to skuteczna metoda terapii i poprawy jakości życia, będąca połączeniem technik terapeutycznych i rozwoju osobistego, pozwalająca odnaleźć spokój i harmonię w życiu, oraz znaleźć przyczyny niepowodzeń i wyeliminować je na zawsze. Pomaga także w pozbyciu się stresów, napięć, negatywnych emocji, złych nawyków, natręctw i nerwic poprzez dotarcie w pamięci do ich pierwotnych przyczyn i wyeliminowanie ich na przyszłość. Twórcą metody jest Leszek Żądło.

Terapie regresywne sprawdzają się w wielu przypadkach, gdzie tradycyjna psychoterapia i medycyna są bezradne, gdyż docierają do bardzo głębokich pokładów w naszej podświadomości. To właśnie tam tkwią nasze programy m.in. z okresu prenatalnego, najwcześniejszego dzieciństwa, a także z poprzednich wcieleń.

Tu wielu osobom może się nasunąć pytanie: czy trzeba wierzyć w reinkarnację, by poddać się regresingowi? Nie, nie trzeba. Uwolnienie od błędnych przekonań, zablokowanych kiedyś emocji, może nastąpić także bez świadomego wchodzenia we wspomnienia karmiczne. Jednak bardzo często osoby doświadczające takowych wspomnień w czasie sesji, nawet jeśli wcześniej podchodziły do zjawiska reinkarnacji z dystansem, zmieniają zdanie o 180˚. Należy jednak pamiętać, że zadaniem regresingu jest uwolnienie od negatywnych programów zanieczyszczających nasz umysł oraz schematów reagowania, natomiast wizje poprzednich wcieleń to dodatek, czasem pomagający w uwolnieniu, a czasem utrudniający. Doświadczony regreser wie, jak sobie z tym poradzić.

Regresing ® stosuje się w uwalnianiu od przypadłości psychologicznych i często fizycznych, poprzez wprowadzenie go stan poszerzonej świadomości. Stan ten umożliwia tzw. ”regres” – powrót świadomości od obecnych w życiu klienta skutków do ich przyczyn czyli oddalonych w czasie zdarzeń, w wyniku których podjął on decyzje w zakresie samooceny, obowiązujących go norm zachowania czy kryteriów oceny świata, i które wpływają hamująco na jego rozwój i szczęśliwe życie. Uświadomienie sobie tych decyzji i przekonań jest często dużym zaskoczeniem dla samego zainteresowanego. Dzięki zrozumieniu zależności pomiędzy tym, co zdarzyło się kiedyś, a obecnymi doświadczeniami zainteresowany może podjąć decyzję o zmianie sposobu postrzegania przeszłości na taki, który będzie go wspierał. Ponieważ Regresing® jest metodą niehipnotyczną, klient posługuje się wolną wolą w zakresie oceny i decyzji o zmianach – klient uzdrawia się sam przy pomocy specjalisty. Regresing nie polega na rozpamiętywaniu przeszłości i ciągłym rozdrapywaniu ran. Przypominamy sobie tylko tyle, ile jest potrzebne do zrozumienia co się wydarzyło i dlaczego wywarło na nas negatywny wpływ, a następnie uwolnienia się od tego. Regresing jest metodą radykalną, ponieważ zakłada, że człowiek jest istotą wolną, podejmującą decyzje w sposób świadomy, nawet jeżeli potem je zapomina. Jest też metodą poważnego podejścia do człowieka, zakłada bowiem, że człowiek ponosi całkowitą odpowiedzialność za swą aktywność. Zakłada też, że wszystkie decyzje mogą być zmienione i poprawione, co umożliwia wprowadzenie do życia nowego porządku. I to jest optymizm tej metody.

Przy pomocy regresingu można:

♥ podnieść swoją samoocenę,

♥ wprowadzić pozytywne zmiany w życiu osobistym i zawodowym,

♥ uwolnić się od skutków używania substancji zmieniających świadomość (używki, narkotyki itp.)

♥ uzdrowić swój stosunek do przeszłości

♥ odreagować stres i napięcia oraz ich przyczyny

♥ odkryć i obudzić swoją kreatywność

♥ nauczyć się szacunku, życzliwości i wyrozumiałości dla siebie i dla innych

Metoda ta jest także pomocna w leczeniu chorób, gdyż dzięki uwalnianiu blokad energetycznych (podobnie jak w technikach bioterapeutycznych) i uświadomieniu sobie oraz uwolnieniu własnych intencji związanych z chorobą, klient może powrócić do zdrowia.

 

Kto nie może poddać się sesji regresingu® ?

♥ osoby zażywające leki psychotropowe (okres po odstawieniu – min. pół roku) – ponieważ odurzony lekami umysł nie jest w stanie w pełni i w zdrowy sposób zintegrować pojawiających się wspomnień. Także ewentualne decyzje podjęte w takim nie do końca trzeźwym i przytomnym umyśle, mogą wcale nie być zdrowe i pozytywne.

♥ osoby pod wpływem innych środków zmieniających świadomość (narkotyki) – uzasadnienie- jak wyżej.

♥ kobiety z zagrożoną ciążą. Silne emocje, czasem napięcia pojawiające się w ciele w czasie sesji mogłyby spowodować poronienie. Ciąża jako taka nie jest przeciwwskazaniem, a często właśnie wtedy mogą się pojawić u kobiety np. silne lęki przed bólem porodowym, czy związane ze zmianami ciała, od których warto się uwolnić.

♥ osoby poniżej 16 roku życia – jest to minimalny wiek, kiedy człowiek zaczyna być na tyle dojrzały, by wziąć odpowiedzialność za swoje wybory.   Zastrzeżenie : osoby 16-18 lat mogą korzystać z sesji tylko za pisemną zgodą rodzica.

 

Aktualna lista osób zweryfikowanych przez Leszka Żądło znajduje się m.in. tu : http://regresing.org/lista-regreserow/